Suché, mokré pískování, pískování dílů a apretace dílů

Suché pískování, mokré tryskání a apretace jsou dokončovací procesy spočívající v opracování povrchu kovového polotovaru pomocí abrazivních částic.

Apretace dílů


Aby lak na lakovaném komponentu dobře držel, je třeba jej před lakováním dokonale očistit a zbavit rzi a zbytků z výroby. Toho dosáhneme pomocí apretace. Během tohoto dokončovacím procesu se výrobek zbaví okují, odjehlí se, očistí, vyleští, odmastí a vysuší.

V naší čistírně používáme k apretaci výrobků několik strojů. Prvním z nich je omílací buben OS 1A-4A, kde čistíme komponenty o maximální hmotnosti 190 kg. Máme ale i kruhový vibrační omílač R 260 Euro, kam se vejdou polotovary o hmotnosti až 375 kg. Používáme také kruhovou sušičku RT 250 Euro o maximální hmotnosti vsadky 40 kg.

CENTES_Apretace_dílů (3)

Zajistíme pro vás apretaci dílů


Apretace výrobků je důležitým dokončovacím procesem. V CENTESu provádíme apretaci v profesionálních strojích.


K apretaci používáme:

  • omílací buben OS 1A-4A
  • kruhový vibrační omílač R 260 Euro
  • kruhová sušička RT 250 Euro

Suché a mokré pískování kovů


Další důležitou předúpravou povrchu před lakováním je tryskání kovů. Díky němu se povrch opracováváného obrobku krásně očistí, zdrsní, sjednotí a dále upraví. K otryskávání obrobku používáme různá abraziva, např. skleněné kuličky, bílý korund nebo keramiku. Každé má vzhledem ke svým vlastnostem jiné využití.

Suché pískování opracovávaného komponentu probíhá pod tlakem v kabinových pískovačkách. Kromě standardních pískovaček pro suché pískování máme v CENTESu i jako jedna ze dvou firem v ČR profesionální pískovačky pro mokré pískování, které vytváří úžasně hladký povrch.

CENTES – Mokré pískování

Postaráme se o suché a mokré pískování kovů


Tryskání je důležitou beztřískovou technologií obrábění kovů. K úpravě povrchu před lakováním slouží suché a mokré otryskávání.


Suché a mokré pískování zajišťujeme v:

  • standardní pískovačce pro suché pískování
  • profi tryskací kabině NORMFINISH® NP–12 pro mokré pískování

Proč zvolit právě nás

Jsme česká rodinná firma

Máme tradici od roku 1991

Zaměřujeme se na malo- a středněsériovou výrobu

Kvalita zaručena díky certifikaci ISO 9001:2008

Finanční stabilita díky TOP ratingu

Jsme schopni dodat komplexní subdodávku

Pracujeme se sofistikovaným systémem KARAT

Zajistíme vnitrostátní a mezinárodní dopravu

Naše služby


Technická příprava výroby


Technickou přípravou výroby (TPV) rozumíme detailní technologické postupy a činnosti předcházející výrobě objednaného komponentu.

Třískové obrábění kovů


Třískovým obráběním rozumíme opracování kovového obrobku pomocí obráběcího nástroje. Při třískovém obrábění vzniká kovová tříska.

Beztřískové technologie


Beztřískové metody obrábění nevyužívají úběru materiálu pomocí mechanické práce. Na rozdíl od třískového obrábění při nich nevzniká prakticky žádná tříska.

Lakování


Lakování je závěrečnou fází povrchové úpravy kovů. V naší moderní lakovně zajišťujeme práškové i mokré lakování dodaných komponent.

Elektrovýroba a montáže


Nezaměřujeme se výhradně na kovoobrábění. Aby naši zákazníci nemuseli kvůli elektrovýrobě a montážím jinam, nabízíme pro ně i tyto služby.

Výroba střižných nástrojů a montážních připravků


Umíme vyrobit i speciální střižné nástroje pro zpracování plechu na hydraulických nebo ručních lisech. Potřebujeme k tomu jen výkresovou dokumentaci.