Fosfátování a odmašťování

Fosfátování (jinak též parkerizace nebo bonderizace) je chemická úprava povrchu kovového komponentu. Spolu s odmašťováním slouží ke zlepšení přilnavosti pro další nátěr.

Co je fosfátování a odmašťování?


Při fosfátování se vytvoří na ocelovém výrobku nerozpustná, elektricky nevodivá vrstvička o síle cca 2 µm. Ta chrání výrobky proti korozi, a zároveň zlepšuje přilnavost laku. Fosfátování také snižuje tření při tváření ocelových dílů za studena. K fosfátování používáme nejčastěji železitý a zinečnatý fosfát. Fosfátování i odmašťování probíhá při teplotě cca 60 °C.

 

Předúpravu dílů zajišťujeme na karuselovém odmašťovacím stroji MCL 800/OS značky SUMMA Šumperk. Jeho hlavní výhodou je odmašťování, fosfátování a následný oplach a sušení v jednom technologickém cyklu. Odmaštění výrobků  po obrábění, před lakováním, povrchovými úpravami a tepelným zpracováním provádíme také v komorovém automatickém vakuovém zařízení od firmy EMO typ VAIOCS1 vybaveném řídicím systémem Siemens.

CENTES_Fosfátování_a_odmašťování (3)

Proč právě fosfátování a odmašťování?


Fosfátování je velice důležitá předúprava povrchu výrobku. Neobejdeme se bez něj nejen při lakování.


Díky fosfátování:

  • snižujeme tření při tváření
  • zvyšujeme přilnavost laku a maziva
  • vzniká ochrana před korozí a elektrická izolace

Proč zvolit právě nás

Jsme česká rodinná firma

Máme tradici od roku 1991

Zaměřujeme se na malo- a středněsériovou výrobu

Kvalita zaručena díky certifikaci ISO 9001:2008

Finanční stabilita díky TOP ratingu

Jsme schopni dodat komplexní subdodávku

Pracujeme se sofistikovaným systémem KARAT

Zajistíme vnitrostátní a mezinárodní dopravu

Naše služby


Technická příprava výroby


Technickou přípravou výroby (TPV) rozumíme detailní technologické postupy a činnosti předcházející výrobě objednaného komponentu.

Třískové obrábění kovů


Třískovým obráběním rozumíme opracování kovového obrobku pomocí obráběcího nástroje. Při třískovém obrábění vzniká kovová tříska.

Beztřískové technologie


Beztřískové metody obrábění nevyužívají úběru materiálu pomocí mechanické práce. Na rozdíl od třískového obrábění při nich nevzniká prakticky žádná tříska.

Lakování


Lakování je závěrečnou fází povrchové úpravy kovů. V naší moderní lakovně zajišťujeme práškové i mokré lakování dodaných komponent.

Elektrovýroba a montáže


Nezaměřujeme se výhradně na kovoobrábění. Aby naši zákazníci nemuseli kvůli elektrovýrobě a montážím jinam, nabízíme pro ně i tyto služby.

Výroba střižných nástrojů a montážních připravků


Umíme vyrobit i speciální střižné nástroje pro zpracování plechu na hydraulických nebo ručních lisech. Potřebujeme k tomu jen výkresovou dokumentaci.