Třískové obrábění kovů

Třískovým obráběním rozumíme opracování kovového obrobku pomocí obráběcího nástroje. Při třískovém obrábění vzniká kovová tříska.

Třískové obrábění kovových součástek


Třískové obrábění patří k nejdůležitějším technologiím používaným ve strojírenství. Dělí se na vrtání, díky kterému vytváříme otvory, soustružení, pomocí kterého vyrábíme rotační součásti, frézování, kterým zajišťujeme rovinné plochy, a broušení, pomocí kterého vytváříme hladký povrch. Všechny způsoby obrábění se liší řezným pohybem. Ten může vykonávat buď nástroj, nebo obrobek, nebo oba současně.

 

Obrábění můžeme dělit také podle toho, jestli kovový obrobek zpracováváme klasicky, tedy ručně, nebo pomocí stroje. Kromě třískového obrábění existují i další způsoby obrábění, jako je třeba EDM obrábění, ultrazvukové broušení nebo třeba laserové obrábění. Tyto beztřískové metody obrábění jsou velice přesné a jemné. V CENTESu zajišťujeme všechny metody třískového i beztřískového obrábění.

CENTES – Třískové obrábění-2

Zajistíme pro vás třískové obrábění kovů


V CENTESu provádíme třískové obrábění kovů ve špičkové kvalitě.


Z třískového obrábění nabízíme:

Proč zvolit právě nás

Jsme česká rodinná firma

Máme tradici od roku 1991

Zaměřujeme se na malo- a středněsériovou výrobu

Kvalita zaručena díky certifikaci ISO 9001:2008

Finanční stabilita díky TOP ratingu

Jsme schopni dodat komplexní subdodávku

Pracujeme se sofistikovaným systémem KARAT

Zajistíme vnitrostátní a mezinárodní dopravu

V rámci třískového obrábění nabízíme


CNC obrábění kovů


CNC obrábění patří k nejmodernějším metodám kovoobrábění. Obrábění kovů pomocí kvalitních CNC strojů je rychlé a velice přesné.

Klasické (konvenční) obrábění a řezání kovů


Mezi tradiční způsoby obrábění opracování kovů patří klasické obrábění a řezání. Kovové díly u nás obrábíme klasicky od samého začátku.

Broušení kovů


Broušení je jedna z metoda třískového obrábění rovinných nebo tvarových ploch. Při výrobě používáme rovinné, tvarové a bezhroté broušení.

Naše služby


Technická příprava výroby


Technickou přípravou výroby (TPV) rozumíme detailní technologické postupy a činnosti předcházející výrobě objednaného komponentu.

Třískové obrábění kovů


Třískovým obráběním rozumíme opracování kovového obrobku pomocí obráběcího nástroje. Při třískovém obrábění vzniká kovová tříska.

Beztřískové technologie


Beztřískové metody obrábění nevyužívají úběru materiálu pomocí mechanické práce. Na rozdíl od třískového obrábění při nich nevzniká prakticky žádná tříska.

Lakování


Lakování je závěrečnou fází povrchové úpravy kovů. V naší moderní lakovně zajišťujeme práškové i mokré lakování dodaných komponent.

Elektrovýroba a montáže


Nezaměřujeme se výhradně na kovoobrábění. Aby naši zákazníci nemuseli kvůli elektrovýrobě a montážím jinam, nabízíme pro ně i tyto služby.

Výroba střižných nástrojů a montážních připravků


Umíme vyrobit i speciální střižné nástroje pro zpracování plechu na hydraulických nebo ručních lisech. Potřebujeme k tomu jen výkresovou dokumentaci.