Broušení kovů

Broušení je jedna z metoda třískového obrábění rovinných nebo tvarových ploch. Při výrobě používáme rovinné, tvarové a bezhroté broušení.

Broušení na plocho


Se všemi druhy broušení máme v CENTESu dlouholeté zkušenosti. Jednou ze služeb, které u nás můžete poptat, je broušení na plocho (rovinné broušení). Využíváme ho především pro přesné broušení ploch a profilových rovinných ploch i složitých tvarů při kusové i sériové výrobě.

 

Rovinným broušením obrábíme jak měkké, tak velmi tvrdé materiály z oceli, litiny, nástrojové oceli, kalených materiálů a nánosů tvrdochromu. To by nebylo možné bez kvalitních strojů. V CENTESu k broušení na plocho používáme vodorovné rovinné brusky BPH 20NAi a BPH 320A.

CENTES_Broušení_na_plocho (1)

Zajistíme pro vás broušení na plocho


Broušení na plocho slouží k broušení ploch a profilových rovinných ploch při kusové i sériové výrobě.


Standardně zajišťujeme broušení komponentů z:

 • Al slitiny a barevných kovů
 • oceli
 • litiny
 • nástrojové oceli
 • kalených materiálů

Broušení na kulato


Nabízíme ale samozřejmě i broušení na kulato. Broušení na kulato neboli tvarové broušení se hodí pro přesné obrábění vnějších i vnitřních válcových, kuželových, eventuálně tvarových ploch. Díky tomuto typu broušení snadno vyrobíme čepy, hřídele,

kužele, náboje, razníky, kruhové nože, výbrusy motorů a další rotační díly. Tvarové broušení provádíme na brusce na kulato BU16. Abychom zajistili, že bude komponent opracovaný v maximální možné kvalitě, několikrát ho během broušení zkontrolujeme.

CENTES_Broušení_na_kulato (1)

Poptejte u nás broušení na kulato


Díky broušení na kulato přesně obrábíme vnější i vnitřní válcové, kuželové a tvarové plochy.


Zajistíme pro vás kvalitní broušení:

 • čepů
 • hřídelí
 • kuželů
 • razníků
 • kruhových nožů atd.

Bezhroté broušení


Věnujeme se ale i bezhrotému broušení průchozím a zapichovacím způsobem. Bezhroté broušení se používá především pro broušení rotačních ploch obrobků, např. vnitřních a vnějších kroužků valivých ložisek.

Pro bezhroté broušení nám slouží bruska … Hlavní výhodou tohoto typu druhu broušení je, že není potřeba obráběný komponent upínat. Bezhroté broušení je navíc i velmi přesné.

CENTES_Bezhroté_broušení (2)

Umíme kvalitní bezhroté broušení


Pečlivě si vybíráme i používané brusivo, které nakupujeme jen u ověřených dodavatelů. Bezhroté broušení pravidelně zajišťujeme pro významné strojírenské firmy z celého světa.


I vám rádi vybrousíme:

 • vnitřní kroužky valivých ložisek
 • vnější kroužky valivých ložisek
 • další válcové nebo rotační plochy

Proč zvolit právě nás

Jsme česká rodinná firma

Máme tradici od roku 1991

Zaměřujeme se na malo- a středněsériovou výrobu

Kvalita zaručena díky certifikaci ISO 9001:2008

Finanční stabilita díky TOP ratingu

Jsme schopni dodat komplexní subdodávku

Pracujeme se sofistikovaným systémem KARAT

Zajistíme vnitrostátní a mezinárodní dopravu

Naše služby


Technická příprava výroby


Technickou přípravou výroby (TPV) rozumíme detailní technologické postupy a činnosti předcházející výrobě objednaného komponentu.

Třískové obrábění kovů


Třískovým obráběním rozumíme opracování kovového obrobku pomocí obráběcího nástroje. Při třískovém obrábění vzniká kovová tříska.

Beztřískové technologie


Beztřískové metody obrábění nevyužívají úběru materiálu pomocí mechanické práce. Na rozdíl od třískového obrábění při nich nevzniká prakticky žádná tříska.

Lakování


Lakování je závěrečnou fází povrchové úpravy kovů. V naší moderní lakovně zajišťujeme práškové i mokré lakování dodaných komponent.

Elektrovýroba a montáže


Nezaměřujeme se výhradně na kovoobrábění. Aby naši zákazníci nemuseli kvůli elektrovýrobě a montážím jinam, nabízíme pro ně i tyto služby.

Výroba střižných nástrojů a montážních připravků


Umíme vyrobit i speciální střižné nástroje pro zpracování plechu na hydraulických nebo ručních lisech. Potřebujeme k tomu jen výkresovou dokumentaci.