Elektrovýroba a montáže

Nezaměřujeme se výhradně na kovoobrábění. Aby naši zákazníci nemuseli kvůli elektrovýrobě a montážím jinam, nabízíme pro ně i tyhle služby.

Pájení na tvrdo


Pájením na tvrdo rozumíme spojování kovů pomocí pájky s teplotou tavení nad 450 °C. Na rozdíl od měkkého pájení, kde si vystačíme s plamenem zemního plynu se vzduchem, se při tvrdém pájení používá teplejší kyslíko-acetylenový nebo kyslíko-vodíkový plamen.

Pájet na tvrdo můžeme téměř všechny kovy vyjma zinkových slitin, pro které se hodí měkké pájení. Díky pájení na tvrdo a použití tvrdých pájek na bázi mědi, stříbra, niklu, olova a drahých kovů není problém vzájemně spojovat i různé druhy kovů. Nejlepších výsledků dosahujeme pájením ve vakuu.

CENTES_Měkké_pajení (1)

Postaráme se i o pájení na měkko vašich komponentů


Pájení na měkko je spojování kovů jiným kovem – pájkou – s nižší teplotou tavení, než jakou mají spojované kovy. Pájka má teplotu pod 450°C, používá se ke spojování měkkých i tvrdých ocelí pozinkovaných i pocínovaných ocelových plechů, hliníku,
slitin mědi atd.

Využíváme ho hlavně pro pájení kontaktů, spojů a  kabelů.


Pájení na měkko využíváme hlavně pro pájení:

  • kontaktů
  • spojů
  • a kabelů

Krimpování


Krimpováním rozumíme spojení konektoru a elektrického vodiče nebo vysokofrekvenčního koaxiálního kabelu pro přenos signálu pomocí nalisování (zamáčknutí). Krimpování se hodí pro nejrůznější průměry a vznikají díky němu kvalitní, bezpečné a velmi odolné spoje.

Pro krimpování využíváme různé formy – např. hexagonální, kvadratické, kulaté, lichoběžníkové, formy ve tvaru W nebo zdvojené W atd. Krimpování se taky někdy říká tavení za studena. U nás v CENTESu krimpujeme nejčastěji různé typy kabelů např. ploché, koaxiální, flexi.

CENTES_Krimpování (1)

Zvládneme i krimpování vodičů


Bez krimpovaných spojů by se současný automotive průmysl a elektrotechnika jen těžko obešly. Potřebujete pomoct s krimpováním?


Rádi pro vás zajistíme:

  • krimpování elektrických vodičů
  • krimpování vysokofrekvenčních koaxiálních kabelů

Výroba toroidních transformátorů


Toroidní (vinuté) transformátory jsou transformátory, jež mají toroidní jádro. Oproti klasickým trasformátorům s jádry typu EI a M mají minimální energetické ztráty, vyšší účinnost a delší životnost. Používají se proto často pro výrobu halogenových a LED žárovek.

U nás v CENTESu nejčastěji zajišťujeme výrobu toroidních transformátorů pro výkony 30 W – 1200 W. Maximální šířka toroidu je 38 mm. Nabízíme také toroidy vinuté z plechových pásů. Pokud nám dodáte kompletní dokumentaci, vyrobíme pro vás i atypické toroidní transformátory přesně podle vašich požadavků.

CENTES_vyroba-toroidnich-transformatoru

Vyrobíme pro vás toroidní transformátory


Toroidní transformátory jsou v současnosti velmi oblíbené.


V CENTESu vyrábíme toroidní transformátory pro:

  • ROHDE & SCHWARZ

Navíjení cívek a vinutí transformátorů


V rámci elektrovýroby a montáží se zabýváme i navíjením cívek a vinutím transformátorů. K lineárnímu navíjení cívek a vinutí transformátorů používáme kvalitní vysokorychlostní navíječku. Nejčastěji navíjíme cívky s průměrem drátu 0,2 mm až 2,5 mm.

Většina cívek transformátorů, které vyrobíme, putuje k dodavateli elektronických testovacích a měřicích přístrojů, informačních technologií a radiokomunikací, firmu ROHDE & SCHWARZ závod Vimperk, s.r.o. Dodáte-li nám projektovou dokumentaci, rádi pomůžeme s navíjením cívek i vám.

Civka (1)

Zajišťujeme navíjení cívek a vinutí transformátorů


Hledáte firmu, která vám nejen rychle a kvalitně navine cívky transformátorů, ale zajistí také komplexní služby v oblasti elektromontáží?


Kontaktujte nás!

Kompletace koaxiálních kabelů


Koaxiální (souosé) kabely jsou kabely, které mají jeden válcový vnější vodič a jeden drátový nebo trubkový vnitřní. Vnější a vnitřní vodič jsou odděleny nevodivou vrstvou, které se říká dielektrikum. Koaxiální kabely mohou mít průměr od několika milimetrů až do několika desítek centimetrů.

Naše firma zajišťuje kompletaci koaxiálních kabelů pro napáječe vysílacích nebo přijímacích antén, svody pro televizní antény, televizní rozvody, kabelové televize i telefonii. Nejčastěji ale samozřejmě kompletujeme koaxiální kabely pro počítačové sítě.

CENTES_Kompletace_koaxialnich_kabelu

Postaráme se o kompletaci koaxiálních kabelů


Poptáváte kompletaci koaxiálních kabelů?


Obraťte se na nás!

Proč zvolit právě nás

Jsme česká rodinná firma

Máme tradici od roku 1991

Zaměřujeme se na malo- a středněsériovou výrobu

Kvalita zaručena díky certifikaci ISO 9001:2008

Finanční stabilita díky TOP ratingu

Jsme schopni dodat komplexní subdodávku

Pracujeme se sofistikovaným systémem KARAT

Zajistíme vnitrostátní a mezinárodní dopravu

Naše služby


Technická příprava výroby


Technickou přípravou výroby (TPV) rozumíme detailní technologické postupy a činnosti předcházející výrobě objednaného komponentu.

Třískové obrábění kovů


Třískovým obráběním rozumíme opracování kovového obrobku pomocí obráběcího nástroje. Při třískovém obrábění vzniká kovová tříska.

Beztřískové technologie


Beztřískové metody obrábění nevyužívají úběru materiálu pomocí mechanické práce. Na rozdíl od třískového obrábění při nich nevzniká prakticky žádná tříska.

Lakování


Lakování je závěrečnou fází povrchové úpravy kovů. V naší moderní lakovně zajišťujeme práškové i mokré lakování dodaných komponent.

Elektrovýroba a montáže


Nezaměřujeme se výhradně na kovoobrábění. Aby naši zákazníci nemuseli kvůli elektrovýrobě a montážím jinam, nabízíme pro ně i tyto služby.

Výroba střižných nástrojů a montážních připravků


Umíme vyrobit i speciální střižné nástroje pro zpracování plechu na hydraulických nebo ručních lisech. Potřebujeme k tomu jen výkresovou dokumentaci.