Lakování

Lakování je závěrečnou fází povrchové úpravy kovů. V naší moderní lakovně zajišťujeme práškové i mokré lakování dodaných komponent.

Práškové a mokré lakování


Malý komponent, nebo třeba karoserie auta? V CENTESu zvládneme špičkově nalakovat oboje. Díky našemu strojnímu vybavení jsme schopni opatřit lakem rychle a bezchybně jak velké součástky do velikosti 3 000 ˟ 2 000 ˟ 1 700 mm a hmotnosti 1,5 tuny, tak i dílky malých rozměrů. K lakování používáme kvalitní epoxidové (EP), epoxipolyesterové (PEP) a polyesterové (PES) barvy. Vybrat si můžete libovolný barevný odstín a strukturu povrchu.

Laky se hodí pro vnitřní užití i pro venkovní podmínky (fasádní kvalita). Aby byl povrch lakovaných dílů co nejhladší, stříkáme dodané díly v obou stříkacích boxech v přetlaku. Výsledná kvalita lakování závisí hodně i na čistotě komponentu. Před nanášením barvy tedy provádíme i předpovrchovou úpravu. Ta spočívá v odmaštění a aplikaci železitého fosfátu a u rozměrnějších kusů i v pískování.

CENTES – Mokré lakování

Lakování umíme na jedničku


Na lakování si dáváme hodně záležet. Spoléhá na nás proto i MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. Ve stejné kvalitě ale nalakujeme i vaše komponenty.


V naší moderní lakovně se postaráme o:

Proč zvolit právě nás

Jsme česká rodinná firma

Máme tradici od roku 1991

Zaměřujeme se na malo- a středněsériovou výrobu

Kvalita zaručena díky certifikaci ISO 9001:2008

Finanční stabilita díky TOP ratingu

Jsme schopni dodat komplexní subdodávku

Pracujeme se sofistikovaným systémem KARAT

Zajistíme vnitrostátní a mezinárodní dopravu

V rámci dokončovacích operací nabízíme


Práškové a mokré lakování


Zajišťujeme kvalitní práškové lakování i mokré lakování dodaných dílů. Rychle a kvalitně pro vás nalakujeme jak velké díly, tak drobné komponenty.

Fosfátování a odmašťování


Fosfátování (jinak též parkerizace nebo bonderizace) je chemická úprava povrchu kovového komponentu. Spolu s odmašťováním slouží ke zlepšení přilnavosti pro další nátěr.

Naše služby


Technická příprava výroby


Technickou přípravou výroby (TPV) rozumíme detailní technologické postupy a činnosti předcházející výrobě objednaného komponentu.

Třískové obrábění kovů


Třískovým obráběním rozumíme opracování kovového obrobku pomocí obráběcího nástroje. Při třískovém obrábění vzniká kovová tříska.

Beztřískové technologie


Beztřískové metody obrábění nevyužívají úběru materiálu pomocí mechanické práce. Na rozdíl od třískového obrábění při nich nevzniká prakticky žádná tříska.

Lakování


Lakování je závěrečnou fází povrchové úpravy kovů. V naší moderní lakovně zajišťujeme práškové i mokré lakování dodaných komponent.

Elektrovýroba a montáže


Nezaměřujeme se výhradně na kovoobrábění. Aby naši zákazníci nemuseli kvůli elektrovýrobě a montážím jinam, nabízíme pro ně i tyto služby.

Výroba střižných nástrojů a montážních připravků


Umíme vyrobit i speciální střižné nástroje pro zpracování plechu na hydraulických nebo ručních lisech. Potřebujeme k tomu jen výkresovou dokumentaci.