Práškové a mokré lakování

Zajišťujeme kvalitní práškové lakování i mokré lakování dodaných dílů. Rychle a kvalitně pro vás nalakujeme jak velké díly, tak drobné komponenty.

Jsme specialisté na práškové a mokré lakování


Práškové lakování je moderní technologie povrchové úpravy kovových a nekovových materiálů. Lakování provádíme v moderní práškové lakovně. Pro stříkání práškových barev používáme epoxidové (EP), epoxipolyesterové (PEP) a polyesterové (PES) barvy. Práškové barvy lze nanášet buď elektrostaticky, nebo elektrokineticky. Elektrostatické lakování se hodí nejvíc pro rovinné či mírně zakřivené dílce a plochy. Nanesení barvy provádíme v superčistém prostředí aplikační kabiny pomocí elektrostatické nanášecí pistole značky Mal-Kam. Pro dílce se záhlubněmi používáme elektrokinetické nanášení barvy. To zajišťujeme ve čtyřech stříkacích boxech značky Kovofiniš. Po nanesení práškové barvy komponenty vytvrzujeme v peci při teplotách od 140 do 200 °C.

 

Druhým typem je mokré lakování. To provádíme ve dvou ručních stříkacích boxech s vodní clonou. Součástí mokré lakovny je také sušící a vypalovací pec o rozměru 1100 x 1700 x 1100 mm (délka x výška x šířka). Aby byl povrch lakovaných dílů co nejhladší, probíhá mokré lakování v přetlaku. Vybrat si můžete libovolný barevný odstín a strukturu povrchu. Bezchybného povrchu ale nedosáhneme bez řádné předpovrchové úpravy. Aby naše produkty byly maximálně kvalitní, odmašťujeme je před lakováním karuselovým odmašťovacím strojem a upravujeme železitým fosfátem. Díky tomu jsme schopni rychle a přesně nalakovat jak velké výrobní dávky, tak i kusové zakázky do rozměru 3 000 ⨯ 2 000 ⨯ 1700 mm a hmotnosti 1,5 tuny.

CENTES—Práškové-lakování-(1)

Lakování na sucho i na mokro


S lakováním máme dlouholeté zkušenosti. Komponenty lakujeme například i pro firmu MOTOR JIKOV Strojírenská a.s. I vám ale nalakujeme všechno, co je třeba, a to rychle a kvalitně.


Zajistíme pro vás:

  • elektrostatické lakování rovinných či mírně zakřivených dílců a ploch
  • elektrokinetické lakování dílců se záhlubněmi
  • mokré lakování

Proč zvolit právě nás

Jsme česká rodinná firma

Máme tradici od roku 1991

Zaměřujeme se na malo- a středněsériovou výrobu

Kvalita zaručena díky certifikaci ISO 9001:2008

Finanční stabilita díky TOP ratingu

Jsme schopni dodat komplexní subdodávku

Pracujeme se sofistikovaným systémem KARAT

Zajistíme vnitrostátní a mezinárodní dopravu

Naše služby


Technická příprava výroby


Technickou přípravou výroby (TPV) rozumíme detailní technologické postupy a činnosti předcházející výrobě objednaného komponentu.

Třískové obrábění kovů


Třískovým obráběním rozumíme opracování kovového obrobku pomocí obráběcího nástroje. Při třískovém obrábění vzniká kovová tříska.

Beztřískové technologie


Beztřískové metody obrábění nevyužívají úběru materiálu pomocí mechanické práce. Na rozdíl od třískového obrábění při nich nevzniká prakticky žádná tříska.

Lakování


Lakování je závěrečnou fází povrchové úpravy kovů. V naší moderní lakovně zajišťujeme práškové i mokré lakování dodaných komponent.

Elektrovýroba a montáže


Nezaměřujeme se výhradně na kovoobrábění. Aby naši zákazníci nemuseli kvůli elektrovýrobě a montážím jinam, nabízíme pro ně i tyto služby.

Výroba střižných nástrojů a montážních připravků


Umíme vyrobit i speciální střižné nástroje pro zpracování plechu na hydraulických nebo ručních lisech. Potřebujeme k tomu jen výkresovou dokumentaci.