Beztřískové technologie

Beztřískové metody obrábění nevyužívají úběru materiálu pomocí mechanické práce. Na rozdíl od třískového obrábění při nich nevzniká prakticky žádná tříska.

Beztřískové obrábění kovů


Beztřískové technologie obrábění jsou efektivnější a na pohled čistší než klasické nebo CNC obrábění. Opracujeme díky nim i těžkoobrobitelné materiály. Z dokončovacích prácí provádíme např. vyhlazování, válečkování, tryskání a vibrační zpevňování. Z nekonvenčních metod beztřískového obrábění zajišťujeme elektroerozivní obrábění, obrábění laserem, elektrochemické obrábění, chemické obrábění, dále obrábění ultrazvukem nebo třeba obrábění pomocí proudu brusiva.

Nabízíme i beztřískové dělení materiálu obráběním (např. rozbrušování a frikční dělení), řezání nekonvenčními metodami obrábění (např. elektroerozivní řezání, řezání paprskem laseru nebo plazmy), řezání tepelnými metodami (např. pomocí kyslíku), dělení materiálu tvářením za studena (např. stříhání) nebo řezání kotoučovými noži. Naši zákazníci u nás nejčastěji poptávají ohraňování, svařování, pískování a lisování.

CENTES – Hydraulické lisování (1)

Beztřískové technologie umíme


V CENTESu patří beztřískové technologie k velmi důležitým výrobním procesům.


Z beztřískových technologií se specializujeme především na:

Proč zvolit právě nás

Jsme česká rodinná firma

Máme tradici od roku 1991

Zaměřujeme se na malo- a středněsériovou výrobu

Kvalita zaručena díky certifikaci ISO 9001:2008

Finanční stabilita díky TOP ratingu

Jsme schopni dodat komplexní subdodávku

Pracujeme se sofistikovaným systémem KARAT

Zajistíme vnitrostátní a mezinárodní dopravu

V rámci beztřískového obrábění nabízíme


Ohraňování kovů


Umíme kvalitně ohýbat nejrůznější plechové komponenty. K ohraňování používáme v CENTESu moderní hydraulický lis.

Svařování kovů


Zabýváme se i svařováním kovů. Podstatou svařování je vytvoření pevného spojení dvou různých kovových komponentů.

Lisování kovů


Nabízíme lisování kovových dílů z oceli, mosazi, bronzu, mědi a hliníku. Nejčastěji lisujeme díly pro elektrotechnický, automobilový a další spotřební průmysl.

EDM – elektroerozivní obrábění


EDM obrábění je speciální obráběcí technologie, při které neopracová obrobek obráběcí nástroj, ale drobné elektrické výboje.

Suché, mokré pískování, pískování dílů a apretace dílů


Suché pískování, mokré otryskávání a apretace jsou dokončovací procesy spočívající v opracování povrchu kovového polotovaru pomocí abrazivních částic.

Naše služby


Technická příprava výroby


Technickou přípravou výroby (TPV) rozumíme detailní technologické postupy a činnosti předcházející výrobě objednaného komponentu.

Třískové obrábění kovů


Třískovým obráběním rozumíme opracování kovového obrobku pomocí obráběcího nástroje. Při třískovém obrábění vzniká kovová tříska.

Beztřískové technologie


Beztřískové metody obrábění nevyužívají úběru materiálu pomocí mechanické práce. Na rozdíl od třískového obrábění při nich nevzniká prakticky žádná tříska.

Lakování


Lakování je závěrečnou fází povrchové úpravy kovů. V naší moderní lakovně zajišťujeme práškové i mokré lakování dodaných komponent.

Elektrovýroba a montáže


Nezaměřujeme se výhradně na kovoobrábění. Aby naši zákazníci nemuseli kvůli elektrovýrobě a montážím jinam, nabízíme pro ně i tyto služby.

Výroba střižných nástrojů a montážních připravků


Umíme vyrobit i speciální střižné nástroje pro zpracování plechu na hydraulických nebo ručních lisech. Potřebujeme k tomu jen výkresovou dokumentaci.