CNC obrábění kovů

CNC obrábění patří k nejmodernějším a nejkvalitnějším metodám kovoobrábění. Obrábění kovů pomocí kvalitních CNC strojů je rychlé a velice přesné.

CNC soustružení


CNC soustružením rozumíme třískové obrábění vnitřních nebo vnějších rotačních ploch pomocí jednobřitého soustružnického nože. Hlavní pohyb do řezu koná obrobek a nástroj dělá pohyb vedlejší. CNC soustružení je efektivní a přesné. Abychom dosáhli stoprocentních výsledků, používáme k výrobě nejmodernější nástroje.

K CNC soustružení do průměru 51 mm z tyčí a přírubové soustružení do průměru 210 mm používáme stroj Leadwell T6. K soustružení do průměru 45 mm z tyčí a přírubovému soustružení do průměru 200 mm slouží stroj Mori Seiki SL-154 MC, CNC soustruh YCM GT 250B a v roce 2020 jsme pořídili první 4 – osé soustružnické centrum CMZ TA20YS s protivřetenem.

CENTES – CNC soustružení (1)

Nabízíme kvalitní CNC soustružení


CNC soustružením se zabýváme dnes a denně. Snažíme se o nejvyšší kvalitu výroby, proto používáme k soustružení ty nejlepší stroje.


Disponujeme například CNC soustruhy:

  • Mori Seiki SL-154 MC
  • Leadwell T6
  • YCM GT250B
  • CMZ TA20YS

CNC vrtání


Nabízíme samozřejmě i CNC vrtání. Při CNC vrtání obráběcí nástroj rotuje a posouvá se k obrobku. Pokud upneme vrták do koníku stroje, můžeme vrtat i na soustruhu. I tahle metoda obrábění kovů pomocí moderních CNC nástrojů je přesná a hlavně velmi rychlá.

Abychom si byli jisti, že budete s dodanými komponenty spokojeni, používáme k vrtání pouze špičkové stroje. CNC vrtání provádíme rychle a kvalitně. Možná i proto naše služby oblíbily i velké strojírenské firmy zaměřující se na automobilový a letecký průmysl.

CENTES – CNC vrtání

Poptejte u nás CNC vrtání


Moderní CNC stroje jsou vybaveny funkcemi výrazně zvyšujícími produktivitu práce, kterou oceníme jak u středně-, tak malosériové výroby. Navíc jsou velice přesné.


K CNC vrtání používáme stroje:

  • MCV 750A
  • Pinnacle PK-VMC 1160
  • Toyoda AQ 1050

CNC frézování


Zajistíme pro vás i CNC frézování. Hlavní výhodou CNC frézování je rychlost a vysoká přesnost. Řez je dokonce natolik kvalitní, že se nemusí dále opracovávat. Při CNC frézování se neobejdeme bez moderních CNC strojů. Frézujeme ve třech osách na strojích MCV 750A a Pinnacle PK-VMC 1160.

V lednu 2016 jsme zakoupili ještě CNC frézku Toyoda AQ 1050.  Technickou přípravu výroby u nás realizujeme v inovativním CAD/CAM systému a IS KARAT.

CENTES – Třískové obrábění-2

Zajistíme kvalitní CNC frézování


Na CNC obrábění kovů se specializujeme už od roku 1991. Díky CNC frézování zhotovujeme jak menší série, tak i prototypy vyrobené na míru.


Frézujeme na kvalitních strojích:

  • MCV 750A
  • Pinnacle PK-VMC 1160
  • Toyoda AQ 1050

Proč zvolit právě nás

Jsme česká rodinná firma

Máme tradici od roku 1991

Zaměřujeme se na malo- a středněsériovou výrobu

Kvalita zaručena díky certifikaci ISO 9001:2008

Finanční stabilita díky TOP ratingu

Jsme schopni dodat komplexní subdodávku

Pracujeme se sofistikovaným systémem KARAT

Zajistíme vnitrostátní a mezinárodní dopravu

Naše služby


Technická příprava výroby


Technickou přípravou výroby (TPV) rozumíme detailní technologické postupy a činnosti předcházející výrobě objednaného komponentu.

Třískové obrábění kovů


Třískovým obráběním rozumíme opracování kovového obrobku pomocí obráběcího nástroje. Při třískovém obrábění vzniká kovová tříska.

Beztřískové technologie


Beztřískové metody obrábění nevyužívají úběru materiálu pomocí mechanické práce. Na rozdíl od třískového obrábění při nich nevzniká prakticky žádná tříska.

Lakování


Lakování je závěrečnou fází povrchové úpravy kovů. V naší moderní lakovně zajišťujeme práškové i mokré lakování dodaných komponent.

Elektrovýroba a montáže


Nezaměřujeme se výhradně na kovoobrábění. Aby naši zákazníci nemuseli kvůli elektrovýrobě a montážím jinam, nabízíme pro ně i tyto služby.

Výroba střižných nástrojů a montážních připravků


Umíme vyrobit i speciální střižné nástroje pro zpracování plechu na hydraulických nebo ručních lisech. Potřebujeme k tomu jen výkresovou dokumentaci.